Slater még 2011-ben utazott el az indonéziai szigetre, Celebeszre, ahol az az ötlete támadt, hogy odaadja a fényképezőgépét egy makákónak, aki csodálatos szelfiket készített magáról.

A majomszelfik megjelentek itt-ott, így a Wikipedián is, és Slater keresett ezzel néhány ezer fontot. Nem is lett volna baj, de a hírhedten agresszív állatvédő szervezet, a PETA beperelte a fotóst, mondván, hogy a képek szerzői jogai nem őt, hanem a fotókat elkészítő majmot illetik.

Bár tavaly egy bíróság elutasította a PETA keresetét, és kimondta: az állatoknak nincsenek szerzői jogai, az állatvédők nem hagyták annyiban a dolgot, és fellebbeztek.
Slater mostanra anyagilag teljesen tönkrement a véget nem érő pereskedésben, olyannyira, hogy a szerdán San Franciscóban tartott fellebbviteli bírósági tárgyalást angliai otthonából, videostreamen volt kénytelen követni, mert nem volt pénze odarepülni, és már az ügyvédjét sem tudja fizetni.

Ha mindenki csak egy fontot adott volna, aki használta a képet, valószínűleg 40 millió font lenne a zsebemben A fotókból származó bevételekből mostanra kényelmesen kellene élnem, de nem így van." – panaszkodott Slater a Guardiannek.

A tanulságot mindenki vonja le maga David történetéből.

Forrás: fotoapparat.hu; 444.hu; fotó: wikipedia